Jagody goji - legendy i mity

Legendy związane z jagodami goji


Owoce goji zajmują ważne miejsce w tradycyjnej medycynie chińskiej już od czasów starożytnych. dla niezliczonych pokoleń, tajemnice jego korzyści odżywczych pozostają sekretem dla większości świata. Ponad to owoce goji są tematem wielu legend i podań, które podkreślają cudowne właściwości jagód goji.

Legenda buddyjska a jagody goji


Za panowania dynastii Tang ( ok. 800 r. n.e. ) wykopano studnię przy słynnej świątyni buddyjskiej, która była porośnięta krzakami goji. Przez wiele lat niezliczone ilości jagód spadały do studni. Pielgrzymi, którzy się tam modlili cieszyli się nadspodziewanie dobrym zdrowiem. Nawet w wieku osiemdziesięciu lat nie mieli ani siwych włosów, ani nie stracili jednego zęba. Działo się tak, gdyż pili wodę ze studni. Na podstawie tej legendy napisali poemat.

Li Quing Yen - czy okrył sekret długowieczności?


Li Quing Yen - sekret długowieczności?


Inna legenda wiąże się z kolei z osobą Li Quing Yen. Chińczycy wierzą, że ten owoc może znacząco przedłużyć życie. Wiąże się z tym legenda związana ze słynnym Li Qing Yen, który spopularyzował jagody goji oraz żeń szeń. Mówi się, że żył on 252 lat (1678-1930) i codziennie spożywał Goji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz