Pochodzenie owoców goji


Czy wiesz, skąd wywodzą się te znane ze swych cudownych właściwości owoce goji? Gdzie pierwotnie uprawiane były jagody goji? Dowiedz się więcej na temat pochodzenia owoców goji! Jak rosną? Gdzie są uprawiane? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie..

Pochodzenie owoców goji


Krzew goji to wieloletni krzew owocowy, który pierwotnie wywodzi się z górzystych terenów Chin i Nepalu. Krzewy Goji rosły pierwotnie na wzgórzach Chin, Tybetu, a nawet w Mongolii! Są to rośliny niezwykle odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Krzewy goji opierają się zarówno ulewnym deszczom jak i okresom suszy. Ponad to potrafią przetrzymać tak niesprzyjające warunki jak zbyt intensywne nasłonecznienie oraz zanieczyszczenie powietrza. 

Owoce goji wywodzą się z południowych regionów Chin


Owoce goji są natomiast znane tradycyjnej medycynie Chińskiej od ponad kilku tysięcy lat! Warto dodać, że pomimo iż na wspomnianej liście znajdziemy ponad 8 tysięcy różnych gatunków ziół, owoców oraz innych roślin, to jagody goji znajdują na tej liście szczególne miejsce – są wręcz wyróżnione w tym zestawieniu jako jeden z najzdrowszych owoców Świata! Najcenniejsze i najlepszej jakości owoce wzrastają w północno-centralnej części Chin, Ningxia, a także na zalewowych terenach Żółtej Rzeki oraz w zachodniej części Chin – Xinjiang.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz